Dvotrećinskom većinom glasova svih zastupnika, Hrvatski virtualni Sabor, izabran od strane hrvatskog naroda na virtualnim parlamentarnim izborima 25. 12. 2008., u ime svog naroda prihvaća ovaj Ustav kao temeljni zakonski dokument e-Republike Hrvatske – tako počinje Ustav virtualne Republike Hrvatske u igri na web-stranicama erepublik.com . U toj igri Hrvatska broji oko 15 tisuća e-građana.
Srbija je nekoliko puta, zajedno s Mađarskom, napala Hrvatsku, ali ni naši igrači nisu ostali dužni – napali su i pokorili Sloveniju, Srbiju, koja se, na posljetku, obranila i oslobodila svoje teritorije.
Srpski mediji svako malo rade intervjue s predsjednicima i kongresmenicima virtualne Srbije, koji pozivaju građane da se preko interneta priključe i zatraže državljanstvo u toj imaginarnoj republici. Napominju da je učlanjenje nužno jer ih svako malo virtualna Hrvatska, koja se udružila s virtualnom BiH, napadne.
Cijela igra počiva na naprednim i civiliziranim zakonima i pravilima, no to ne sprječava ratove zbog kojih je oblik granica u eRepublici nešto drugačiji nego u stvarnom svijetu. Većina najjačih država, tj. onih s velikim brojem igrača, tako je proširila svoje granice okupiranjem dijelova drugih država. eHrvatska tako trenutačno obuhvaća i eSloveniju koju je pokorila u ratu, a od država s kojima graniči moćne su i eSrbija i eMađarska – kaže Bojan Bangorić Šantić, informatički stručnjak sa stručnog portala www.rep.hr, navodeći kako su autori igre Alexis Bonte i George Lemnaru, koji od nje imaju i nevirtualnu komercijalnu korist, jer se u svim segmentima igre može brže napredovati kupovanjem zlata stvarnim novcem.
– E-republik je strateška igra slična društvenoj mreži koja predstavlja simulaciju života u državama koje su nazvane imenima stvarnih država svijeta. Broj stanovnika određene virtualne države ovisi o broju igrača iz te države, a zanimljivo je kako je eHrvatska trenutno na visokom osmom mjestu – od ukupnog broja igrača (trenutačno 320.693), oko 15.000 ih je iz Hrvatske.
– Čini se da su ratovi ponešto iscrpili gospodarstvo koje je u još lošijem stanju nego u stvarnoj Hrvatskoj: prosječna plaća iznosi 7,16 kuna po satu. Igra, naime, ima niz elemenata stvarnog života kroz koje je moguće napredovati – igrači tako rade u svojoj ili tuđim tvrtkama, djeluju u vojsci, postaju članovi stranaka, izdaju svoje novine i slično. Baš kao i u pravom svijetu, i ovdje do izražaja dolaze ljudske osobine poput agresivnosti, humora, morala i drugih – kaže Šantić.
Hrvatska je najčešće u sukobima sa Srbijom – naši igrači, njih tisuće, tijekom veljače i ožujka napadali su eSrbiju i doslovce stvorili “veliku Hrvatsku”. Također Srbi procjenjuju da će uskoro svih 320 tisuća igrača iz cijelog svijeta krenuti u četvrti svjetski rat.
Učlanjenje u eRepubliku je prilično jednostavno, za registraciju je potrebno oko 20 minuta. Zanimljivo je da spajanjem na internet i ulaskom u taj virtualni svijet morate poštovati Ustav eRepublike, odnosno eDomovine, kao i brojne zakone, poput onoga o građanstvu ili tvrtkama u virtualnom svijetu. Postoje i sudovi za nedisciplinirane igrače.
>>eHrvati osvojili Vojvodinu, Beograd, kao i veći dio Srbije
>>Igra eHrvatska među najjačima u virtualnom svijetu
Čitajte još…
>>AVATAR IGRICE >>BOKS IGRICE >>BEN 10 IGRICE >>TRKAĆE IGRICE >>HLAPIĆEVE IGRICE >>MICKEY MOUSE IGRICE >>KITTY IGRICE