ŽABA KOJU prati reputacija da je pilećeg okusa i koja je tretirana poput karipske delikatese spašena je iz divljine kako bi se spriječilo njezino izumiranje.
Planinske "pileće žabe" jedna su od stotina ugroženih svjetskih vrsta koje su prije pet godina bile specijalitet, a sada nestaju zbog otrovnih gljiva koje su se pojavile na Karibima.
Konzervatori iz Zoological Society of London započeli su spasilačku ekspediciju 2007. godine, ali uspjeli su pronaći tek sedam žaba koje su danas u karanteni u londonskom Zoo-u. Nadaju se da će se razmnožiti. Drugu spašenu skupinu u kojoj je 12 žaba ima privatni kolekcionar u SAD-u.Pronađene su i u Montserratu, ali s genetskim različitostima od onih s otoka Dominica. Mogu težiti gotovo kilogram i jedne su od najvećih žaba na svijetu. Množe se ležeći na jajima u jami napunjenoj tekućinom nalik na pjenu. Majke ostaju blizu iskopine kako bi hranile punoglavce dok se ne uspiju brinuti sami za sebe.Procjenjuje se da bi njih 500 trebalo biti spašeno kako bi se sačuvale od izumiranja. Znanstvenici upozoravaju i da bi više od trećine od šest tisuća ugroženih vrsta moglo nestati do kraja stoljeća, a za 100 vrsta procjenuje se da će izumrijeti unutar desetljeća ako ne budu zaštićene. Skupine među kojima su World Association of Zoos i Aquariums and the World Conservation Union, proglasile su 2008. godinu međunarodnom godinom žaba kako bi se fokusiralo na daljnja istraživanja koja bi pružila bolje razumijevanje da se otrovne gljive može kontrolirati.- Amfibije su bile prva osnovica. Fascinantne su i strašno je da su ugrožene. Čitava cjelina životinjskog kraljevstva koje su suočava sa nestajanjem glavna je katastrofa i posljedicu je teško predvidjeti. Oni su temelj mnogim ekosustavima – izjavio je Sir David Attenborough, patron Godine žaba.