Remi pravila
Remi pravila
Temeljito polazište remija ogleda se u podjeli četrnaest karata svakom igraču, koje se dijele iz dva špila francuskih igračih karata (104 + 4 jockera).
>>Pisanje osvojenih i izgubljenih bodova
Ovdje, ovisno o igračkim prostorima i podnebljima, postoji bitna razlika prema kojoj, primjerice kod nas, djelitelj starta s petnaest karata, dok u Bosni djelitelj daje kartu više igraču do sebe. Cilj igre je vrlo jednostavan i ogleda se u nastojanju da se što prije oslobodite karata "u ruci". Da biste to uspjeli potrebno je slagati karte u nizovima (tris, kvart ili kvint) ili grupirati tri ili četiri karte iste vrijednosti (brojevi ili slike), ali različitih osnovnih predznaka, tj. boja (herc, karo, tref ili pik).
>>Računalna verzija igre
Da bi se mogle spustiti karte na talon, potrebno je sakupiti barem 50 ili 51 u zbroju (opet ovisno o podneblju u kojem se igra) – na primjer tris dama i tri sedmice ili četiri devetke i u boji složenih jedan, dva i tri, dok preostale karte ostaju u ruci, čekajući da se upare nove kombinacije ili jednostavno "polijepe" na druge već spuštene karte. Vrhunac igre je jamačno hand tj. izlaganje iz ruke, kada se odjednom spušta svih četrnaest karata i taj poduhvat, normalno, donosi najviše nagradnih bodova.