Piercing na jeziku
Tongue je nakit na jeziku i, iako izgleda bolnije od ostalih, izrada ovog piercinga ustvari najmanje boli pošto se buši meko mišićno tkivo a ne koža.
Nakon bušenja jezik u većini slučajeva dosta natekne, zato se pripremi na nekoliko dana čokolina, juhica i sladoleda. Kada oteklina splasne, duža alkica također se mijenja za onu manje veličine. Prije samog postupka artist će provjeriti položaj žila na donjoj strani jezika i prema tome odrediti možeš li piercing uopće staviti i na koje mjesto na jeziku. Tongue piercing, poput labreta, ima negativne posljedice za tvoje zube – težina piercinga može s vremenom stvoriti naviku gutanja sline i hrane tako da jezik guraš prema naprijed umjesto da ga polažeš na nepce. To može iskriviti oblik zuba, a ako ne stekneš naviku sporog jedenja u malim zalogajima, stalni kontakt piercinga sa zubima oštetiti će ih i učiniti krhkima.
Za kraj, razbijmo onaj vječni mit o bolnom piercingu – iako je pojam boli relativan, sam postupak prolaska igle kroz tvoju kožu traje svega nekoliko sekundi. Većina ljudi koja je stavljala nakit osjećaj opisuje kao laganu i kratku bol, a danas većina studija ionako upotrebljava anestetike koji i tu razinu boli svode na minimum.
Za razliku od tetovaže, piercing možeš ukloniti kada ti dosadi nakon čega ostaju mali ožiljci koji se, ako ti smetaju, mogu lako pokriti korektorom ili puderom.