ZAGREB – Pjevačica Nina Badrić i T-Mobile predali su danas zagrebačkom Centru za autizam donaciju od 55.000 kuna koja je prikupljena na nedavnom humanitarnom koncertu, a upotrijebit će se za poboljšanje uvjeta rada u Centru, priopćeno je iz te tvrtke.
Prilikom predaje donacije ravnatelju Centra Jadranku Mariću predsjednik Uprave T-Mobilea Rainer Rathgeber istaknuo je kako je jedna od karakteristika osoba s autizmom teškoća u komunikaciji, pa je potpora centru važna u uključivanju pojedinaca u društvo i ostvarenje samostalnog života njihovih štićenika.
Centar za autizam u Zagrebu trenutno je jedini stacionarni smještaj specijaliziran za osobe s autizmom u Hrvatskoj, a ulaganja u Centar su nužna kako bi se štićenicima pružili normalni uvjeti boravka i edukacije.