Policijski službenici Policijske postaje Samobor dovršili su kriminalističku obradu nad dvojicom muškaraca starosti 28 i 57 godina zbog osnovane sumnje da su počinili kazneno djelo nedozvoljene trgovine, a 28-godišnjaka se još sumnjiči da je počinio kazneno djelo krivotvorenja isprava. Kriminalističkom obradom je utvrđeno da su osumnjičeni muškarci u utorak, 21. travnja oko 23,45 sati došli osobnim vozilom marke VW Vento crnogorskih registracijskih oznaka na granični prijelaz Bregana. Prilikom granične kontrole utvrđeno je da vozilo ne posjeduje kontrolnu naljeonicu „VIN“ oznake dok je kontrolna naljepnica u prtljažniku bila pokidana i nečitljiva.
Nakon pregleda vozila izvršeno je vještačenje brojeva šasije te je utvrđeno da se radi o krivotvorenom broju šasije. Utvrđeno je da je osumnjičeni 28-godišnjak vozilo kupio u ožujku ove godine u Novom Sadu za 2400 eura.
Površinskim pregledom vozila u prtljažniku je uočeno da na jednom mjestu nedostaje vijak te su policijski službenici na tom mjestu primijetili da postoji lažno dno, a i nazirala se porezna markica koja se stavlja na cigarete.
Izvršena je pretraga vozila te je u prtljažniku tzv. duplom dnu pronađeno 1 940 kutija cigareta.
Nakon dovršene kriminalističke obrade osumnjičeni su odvedeni istražnom sucu Županijskog suda u Zagrebu.