BEOGRAD – Srpski tužitelji kažu da se psihički bolesnici koji su nestali u metežu sukoba na Kosovu možda završili kao žrtve trgovaca ljudskim organima iz susjedne Albanije.
Srpski tužitelj za ratne zločine Bruno Vekarić agenciji Associated Press rekao je da vlasti imaju dokaze koji su proizašli iz istrage o sudbini više od 300 Srba koje su navodno oteli albanski pobunjenici tijekom i nakon rata na Kosovu 1998. – 1999. Vekarić je rekao da je nestanak 40 osoba 2001. iz psihijatrijske ustanove u Štimlju možda povezano s krugom navodne trgovine organima.
Vekarić je rekao da pacijenti više nisu viđeni otkako su preko noći prebačeni u Albaniju. Glasnogovornik kosovske vlade rekao je da su te tvrdnje "samo špekulacije iz Beograda".