BANGALORE – Indijski liječnici uspješno su operirali dvogodišnju djevojčicu Lakshimi Tatma koja je rođena s četiri ruke, četiri noge i dodatnim unutarnjim organima, objavili su liječnici.
Trideseteročlana medicinska ekipa operacijom je uklonila dijelove tijela Lakshimine nedovoljno razvijene blizanke koja se u maternici nije uspjela odvojiti te je ostala s njom spojena u području zdjelice, što je vrlo rijedak slučaj.
Dobro je prošlo, rekao je Mamta Patil, liječnik koji je sudjelovao u operaciji u bolnici Sparsh u Bangaloreu na jugu Indije. Ostat će u intenzivnoj njezi sljedećih 48 sati. Rizična operacija počela je u utorak i trajala je nešto više od 27 sati premda se očekivalo da bi mogla trajati i do 40 sati. Liječnici su procijenili da se isplati riskirati jer Lakshimi, koja zbog deformiranih nogu nije mogla hodati, ne bi imala previše izgleda da preživi duže od adolescentske dobi, piše Hina.
Rekli su nam da će poslije operacije normalno živjeti. Molim se za nju, rekla je Lakshimina majka Poonam. Lakshimini su roditelji siromašni radnici iz države Bihar u sjevernoj Indiji.
Troškove operacije malene Lakshimi, koja je ime dobila po hinduskoj božici bogatstva s četiri ruke, snosit će bolnica, priopćeno je.