MUENCHEN – Srbijanski ministar vanjskih poslova Vuk Jeremić otkazao je u subotu sastanak s hrvatskim kolegom Gordanom Jandrokovićem u Muenchenu zbog trovanja hranom.
Hrvatskim novinarima je pola sata prije predviđenog sastanka na rubu konferencije o sigurnosnoj politici glasnogovornik hrvatskog ministarstva vanjskih poslova Mario Dragun rekao da se srbijanski ministar otrovao hranom i da sastanka neće biti.
Jandrokoviću tako od bilateralnih susreta u subotu u Muenchenu preostaje dugoočekivani sastanak sa slovenskim ministrom vanjskih poslova Dimitrijem Rupelom. Dvojica ministara su ranije iskazala spremnost da razgovaraju o svim problemima koji u posljednje vrijeme opterećuju odnose Hrvatske i Slovenije, posebice o hrvatskom Zaštićenom ekološko-ribolovnom pojasu (ZERP) i slovenskoj blokadi nekih poglavlja u hrvatskim pristupnim pregovorima s EU-om.
U međuvremenu će šef hrvatske diplomacije sudjelovati na glavnoj raspravi na konferenciji o sigurnosti na temu: "NATO savez, Bukurešt i nakon njega".
Na konferenciji u Maunchenu sudjeluje i hrvatski ministar obrane Branko Vukelić.