MAINZ – Kandža divovskog morskog škorpiona pronađena je na zapadu Njemačke, u na području Porajnja-Falačke, izvijestio je časopis "Biology Letters".
Škorpion dužine 2,5 metra, što je gotovo pola metra duže od dosad poznatih kukaca, živio je prije 390 milijuna godina u moru koje je tada pokrivalo dijelove današnjeg europskog kopna prenosi Hina.
Praškorpion "Jaekelopterus rhenaniae" je sada najveći pronađeni člankonožac, što je znanstvenike navelo na zaključak da su člankonošci bili veći nego što se dosad pretpostavljalo.
Palaentolog Markus Poschmann iz Glavne uprave kulturnog naslijeđa u Mainzu pronašao je 46 centimetara dugački fosil kandže u kamenolomu u Willwerathu u blizini Pruema u Porajnju-Falačkoj.
Morski škorpioni živjeli su prije 450 do 255 milijuna godina. Smatra ih se precima današnjih škorpiona, a možda i pauka.