ZAGREB – U kršćanskoj obiteljskoj reviji Kana za studeni dr. Stjepan Baloban u svojoj kolumni postavlja pitanja vrijednosti ljudskog života u Hrvatskoj.
Osvrćući se na ubojstva koja su se u posljednje vrijeme dogodila, dr. Baloban podsjeća kako iz crkvenog učenja proizlazi da kao kršćani trebamo štititi ljudski život od trenutka začeća do prirodne smrti. Svaki je oblik nasilja napad na integritet čovjeka, a nasilno ubojstvo izravan je napad na dostojanstvo čovjeka. Autor ističe kako je nasilje širi i opasniji pojam od organiziranog kriminala, jer ono počinje već u braku i obitelji, nastavlja se u školi, prakticira na ulici, mjestima zabave, popularizira u filmovima, i sl. Podsjeća i kako se nasiljem ruše odnosi prema Bogu i prema čovjeku. Nasilje je, prema Kompendiju socijalnog nauka Crkve "laž, jer je protivno istini naše vjere, istini naše čovječnosti". Stoga je potrebno na svim razinama u društvu i Crkvi stvarati ozračje protiv nasilja. To vrijedi za sve, od običnoga čovjeka i svih institucija do onih koji su na vlasti i koji snose najveću odgovornost.
U povodu četrdeset godina Zagrebačke Biblije sugovornik Kane je dr. fra Bonaventura Duda. Bibličar podsjeća na društvo-kulturno-vjersko ozračje vremena nastanka Zagrebačke Biblije, a posebno se osvrće na suradnju s književnikom Jurom Kaštelanom s kojim je od početka uspostavio iskreno i obostrano otvoreno prijateljstvo. Odgovarajući na pitanje o suradnicima bibličarima, dr. Duda ističe kako gledajući popis nisu svi jednako dugo i zauzeto radili, ali su svi zaslužni za to da je Zagrebačka Biblija izišla u tako kratkom vremenu, a opet dobro.
U povodu Biskupske sinode, dr. Duda ističe kako kao konkretan njezin plod očekuje veće zanimanje i služenje Biblijom ne samo svih vjernika, kojima je Biblija izvor cjelokupnoga vjerničkoga nastojanja nego i mnogih ljudi u svijetu.
Anton Tamarut u teološkom promišljanju o Božjoj Riječi kao niti intervencije krčkog biskupa Karmela Zazinovića na II. vatikanskom saboru do interventa zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića na Biskupskoj sinodi podsjeća kako se u sinodalnom nastupu kardinala Bozanića nameće upravo pronicljiv duh i proročki glas njegova učitelja i prethodnika na stolici krčkog biskupa.
Profesor filozofije pri FFDI dr. Nikola Stanković u razgovoru za Kanu ističe kako je odnos vjere i znanosti nerazjašnjen već stoljećima. Unatoč međusobnim naporima znanstvenika, još je uvijek mnogo otvorenih pitanja. No, ni najracionalniji znanstvenici pa čak i oni koji ne vjeruju u Boga, priznaju da naša spoznaja nije potpuna.
U povodu 100. obljetnice samostalnosti Hrvatske provincije sv. Jeronima franjevaca konventualaca sugovornici Kane su i provincijal o. Đuro Hontić i vikar Provincije i organizator međunarodnog znanstvenog simpozija o. Ljudevit Maračić. O duhovnom i kulturnom nomadizmu, te o formiranju duhovnog centra za proučavanje religioznih pokreta govori dr. Josip Blažević. Kana donosi i osvrt na slavlje u Rimu u prigodi prijenosa posmrtnih ostataka fra Bonifacija Pavletića s groblja u Rimu u crkvu generalne kuće Družbe sinova Bezgrešnog začeća kojoj je pripadao.
U rubrici portreti pjesnika, Kana predstavlja Dragu Štambuka, a u izlogu KS predstavlja svoja izdanja s posebnim naglaskom na knjigu Ivan XXIII. Njegova ljubav – njegov život.