ZAGREB – Ako je suditi po izjavi šefa Delegacije Europske komisije u RH Vincenta Degerta hrvatski put u Europski Uniju za sada ne bi trebao biti ugrožen zbog jučerašnje likvidacije Ive Pukanića. Degert je, doduše, danas najoštrije osudio ubojstvo novinara i suvlasnika Nacionala te i direktora Nacionalova marketinga Nike Franjića, donosi Večernji list.
Degert je pozvao hrvatske vlasti da istraže napade koji su se dogodili posljednjih tjedana u Zagrebu i privedu počinitelje pravdi, izrazivši spremnost Europske komisije da u borbi protiv korupcije i organiziranog kriminala pomogne na bilo koji način.
Degert je ocijenio da posljednji događaji ne bi trebali utjecati na Izvješće o napretku Hrvatske koje bi trebalo biti objavljeno 5. studenoga, niti na plan završetka pregovora, jer se tim izvješćem ocjenjuje napredak RH u razdoblju od listopada 2007. do listopada 2008.
"Očito je da će se ti događaji uzeti u obzir, ali ne bi trebali utjecati na proces pridruživanja niti spriječiti hrvatski napredak", istaknuo je Degert.