ZAGREB – Većinski vlasnici kutinske Nezavisne televizije – NeT odlučili su prekinuti pregovore sa Željkom Mitrovićem, vlasnikom srbijanske postaje Pink, koja je kao strateški partner trebala ući u vlasništvo kutinske televizijske postaje.
Direktor NeT-a Zvonimir Kabelka u današnjem priopćenju ističe da su većinski vlasnici donijeli odluku o prekidu daljnjih pregovora i odlučili da "Pink televizija definitivno neće biti strateški partner NeT-a", zbog "neozbiljnosti gospodina Mitrovića u pregovorima".
Direktor marketinga Zoran Kovačić, koji je također jedan od većinskih vlasnika, pojasnio je u telefonskoj izjavi za Hinu da je Mitrović nakon postizanja dogovora, prije više od mjesec dana, "postao nedostupan", zbog čega su vlasnici NeT-a zaključili da niti nije imao ozbiljnu namjeru ući na hrvatsko medijsko tržište.
"Suglasnost oko preuzimanja udjela u tvrtki postigli smo još u drugoj polovici srpnja, dogovorili smo iznos i način isplate, no kada je trebao potpisati ugovor i o promjeni vlasništva izvijestiti nadležna tijela, Mitrović je postao nedostupan. Niti njegovi suradnici nisu znali o čemu se radi, iako su svi znali da je postignut dogovor", kazao je Kovačić.
Dodao je da je jedini razlog prekida pregovora Mitrovićeva neozbiljnost. "U ovom slučaju nije riječ o tome da je srpski kapital nepoželjan u Hrvatskoj. NeT je nakon prihvaćanja Mitrovićeve ponude prekinuo pregovore sa svim ostalim potencijalnim partnerima", ističe Kovačić.
Kovačić i Kabelka tvrde kako nastavljaju pregovore s drugim potencijalnim strateškim partnerima.
"Javili su nam se i neki novi s kojima će razgovori uskoro početi kako bi NeT televizija s jakim partnerom spremno dočekala raspisivanje koncesije za digitalnu nacionalnu televiziju", navodi Kabelka.
Kutinska televizija NeT bila je jedini domaći kandidat za koncesiju bivšeg Trećeg programa HTV-a, koju je osvojio RTL.
Osim NeT-a Mitrović je, prema pisanju medija i vlastitim izjavama, planirao kupnju još nekoliko lokalnih televizija s ciljem osnivanja mreže lokalnih TV postaja.
Srbijanski mediji pisali su da je za većinski udio u NeT-u ponudio 2,5 milijuna eura, no u Hrvatskoj te tvrdnje nisu potvrđene.