PRIŠTINA – Izaslanstvo Hrvatske biskupske konferencije (HBK), s predsjednikom – đakovačkim i srijemskim biskupom Marinom Srakićem na čelu, boravi u dvodnevnome pastoralnom posjetu Kosovu.
U pratnji predsjednika HBK-a su biskup porečko-pulski Ivan Milovan i pomoćni biskup đakovački i srijemski Đuro Hranić. Posjet izaslanstva Hrvatske biskupske konferencije kosovskim Hrvatima pobudio je znatno zanimanje.
Drugoga dana pastoralnog posjeta biskupi su danas posjetili Prizren, gdje su se sastali s biskupom kosovskim Dode Gjergjijem, a kasno poslijepodne posjetit će hrvatsko Marijansko svetište Letnicu kod Kosovske Vitine, u istočnom djelu Kosova.
Hrvatski biskupi jučer su služili misu u prepunoj župnoj crkvi sv. Nikole u Janjevu, dvadesetak kilometara južno od Prištine. Na misi je bio i voditelj Ureda za vezu Republike Hrvatske u Prištini Davor Vidiš. Nakon mise biskupi su se zadržali u razgovoru s preostalim Hrvatima u Janjevu.