VARAŽDIN – Pretposljednjeg dana Fabijanske osmine u župi sv. Fabijana i Sebastijana u Varaždinu, koja je ove godine posvećena hrvatskim svecima i blaženicima, na misnom slavlju u župnoj crkvi Dobrog pastira u subotu 26. siječnja o blaženom Alojziju Stepincu, suzaštitniku Varaždinske biskupije, propovijedao je preč. Blaž Horvat, župnik i dekan iz Koprivnice.
U propovijedi Horvat je rekao kako su hrvatski sveci i blaženici, o kojima su proteklih dana vjernici slušali i promišljali, osobito dragocjeno biserje na pokaznici vjere hrvatskog naroda, kojoj daju istinsku ljepotu i pravu vrijednost.
Zaželio je da na oltar budu uzdignuti i bračni par, otac i majka, jer hrvatske su obitelji poznate po vjeri i čuvanju neprocjenjivog blaga – odanosti Katoličkoj Crkvi. Govoreći o životu i baštini vjere kardinala Alojzija Stepinca, naglasio je kako njegov primjer svjedoči da su tri puta do svetosti na koju su svi pozvani. Najprije je put čišćenja od grijeha, zatim put prosvjetljenja kroz učenje i molitvu, te konačno put sjedinjenja s Bogom, poručio je Horvat, istaknuvši kako je Stepinčev primjer predanosti Bogu i duboke istinske i dosljedne vjere svima trajan uzor. Svakoga dana osmine uoči večernje mise klanjanje su predvodile pojedine skupine vjernika iz župe i to Zajednica bračnih susreta, Kolpinška udruga, Udruga sv. Vinka, prvopričesnici, učenici 7. razreda, ministranti, pjevači i čitači, te skupina mladih "Maranatha". Fabijanska osmina zaključila se jučer misnim slavljem koje je predvodio varaždinski biskup Josip Mrzljak.