Policija Republike Srpske pretpostavlja da bjegunac Željko Milovanović uza se ima vojni snajper njemačke marke Steyer, koji je ukrao u zagrebačkoj prodavaonici oružjem Hunter K&Ž, piše Večernji list. Ne navodeći o kojoj je prodavaonici riječ, načelnik uprave tamošnje kriminalističke policije Gojko Vasić, nabrajajući koje sve zemlje i zbog čega traže trenutačno najpoznatijeg zločinca u regiji, rekao je za Večernji list da je “Zagreb Milovanovića tražio i zbog te pljačke”.
Potvrdio je da pokušavaju locirati još neke osobe s područja Republike Srpske i Srbije za koje pretpostavljaju da su povezane s Milovanovićem jer su bile s njim u kontakt.
Vasić je ponovio kako se nada da bi uhićenjem Milovanovića mogli biti riješeni i neki nerasvijetljeni zločini na njihovu teritoriju, ponajprije ubojstva na Palama, postavljanje eksploziva na rutu kojom je papa Ivan Pavao II. trebao proći za posjeta Sarajevu prije desetak godina, ali i pokušaj atentata na sada već bivšeg makedonskog predsjednika Kiru Gligorova.