
Siva boja dio je neutralne sheme unutar interijera te je samim time vrloprilagodljiva. Nasuprot uvriježenom mišljenju da ona “zatvara“ prostor,siva pruža mnoga iznenađenja i mogućnosti. Velik raspon tonova, s većomili manjom dozom bijele, odnosno crne, sivu čini fleksibilom; s jedne strane dubina antracit sive ima težinu i snagu, dok je puderast ton prljavosive vrlo nježan i sofisticiran.
Isto tako, vrlo je mala razlika i vrlo veliko preklapanje svijetle boje lavande sa svijetlosivom kao i sa svijetloplavom, koje su u interijeru često prisutne. Stoga, sivu s razlogom vole i dizajneri i proizvođači namještaja, kao i tržište.
Iako se lako primjenjuje u svim prostorijama, sivu treba posebno istaknuti u kreiranju odličnih kuhinjskih kombinacija. Njezina fleksibilnost pokriva različite stilove, naime, tamna siva češćese koristi u minimalističkim kuhinjama dok se svijetlosiva primjenjuje unježnim, “zračnim“ shabby chic prostorima.
Moderna varijanta
U prvom slučaju, čeličnosiva odlično se slaže s bijelom te materijalima poput coriana ili inoksa kao i s detaljima u jakim bojama poput limun žute ili trava zelene. High tech kuhinje obiluju upravo tamnijim tonovima sive, a najviše dolaze do izražaja ako se koriste i reflektirajuće površine poput stakla ili čelika.
Romantična strana
Svjetlije siva također se pojavljuje u kombinaciji sbijelom stvarajući prozračne i elegantne kuhinje. Takva kombinacija odgovara rustikalnom stilu, gdje su kuhinjske fronte napravljene u sivomtonu, a prateći elementi poput keramike i tehnike u bijelom. I u ovom slučaju popjavljuju se detalji u drugim bojama, ali u jednako svijetlom tonu, od nježnoružičaste do svijetloplave.