
NA SNAZI su još četiri Interpolove tjeralice za hrvatskim građanima koji se sumnjiče za ratne zločine, doznao je ekskluzivno Jutarnji list, a ne 40, kako je to objavljeno u dijelu hrvatskih medija. Nakon što je uhićen Tihomir Purda, na Interpolovim tjeralicama ostala su još imena Petra Janjića i Danka Maslova , koje se sumnjiči da su počinili ratne zločine u Vukovaru te Agima Cequa i Siniše Mišića, koji su također hrvatski državljani, ali koje srpski Interpol traži zbog navodnih zločina počinjenih na Kosovu.Predmeti s Vojnog suda
Tihomir Purda, neslužbeno doznaje Jutarnji list, bit će izručen Hrvatskoj i za to ne postoje nikakve formalno-pravne prepreke.
Ta informacija dobit će i službenu potvrdu kada se u Zagrebu, sredinom ovog tjedna, sastanu Vladimir Vukčević, srbijanski tužitelj za ratne zločine i Snežana Malović, ministrica pravosuđa Srbije, sa svojim hrvatskim kolegama Mladenom Bajićem i Draženom Bošnjakovićem. Snežana Malović izjavila je kako nije važno koje će pravosuđe suditi osumnjičenima za ratne zločine, već da se to dogodi.
U Tužiteljstvu za ratne zločine Srbije ističu da oni ne želestvarati probleme u regiji, već ih rješavati – što neizravno potvrđujeda je postignut dogovor oko izručenja Purde Hrvatskoj, čije bipravosuđe trebalo riješiti njegov slučaj.
Srbijansko Tužilaštvo za ratne zločine drži da je postojao “dovoljanstupanj osnovane sumnje” o elementima kaznenog djela ratnog zločina, natemelju čega je za Purdom bila raspisana međunarodna tjeralica i natemelju koje je uhićen 5. siječnja na graničnom prijelazu Županja -Orašje, između Hrvatske i BiH. U Tužilaštvu za ratne zločine u Beogradutvrde da se činjenice o slučaju nalaze u spisu predmeta nekadašnjegVojnog suda iz 1999., a 2004. predmete ratnih zločina preuzelo je tadaformirano Tužilaštvo za ratne zločine.